Ceramiczne płytki inspirowane drewnem

Drewno to materiał uniwersalny, o charakterze ponadczasowym. Pasuje zarówno do pomieszczeń urządzonych bardzo nowocześnie, jak i do tych, przez które przemawia tradycja i klasyka. Warto zauważyć, że ciekawie prezentują się także materiały imitujące omawiane tworzywo. Na szczególną uwagę zasługują w tym zakresie płytki ceramiczne inspirowane drewnem. Pasują do wielu wnętrz – między innymi do przedpokoju, kuchni, a także stylowej łazienki.

Zalety drewnopodobnych płytek ceramicznych są niekwestionowane. Na pierwszym miejscu trzeba zdecydowanie umieścić estetykę. Płytki są też łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy je myć i od czasu do czasu zastosować preparat do pielęgnacji. Jeśli płytki zostaną zakupione od sprawdzonego producenta, z pewnością będą nam służyły przez wiele lat w dobrym stanie. Pamiętać jednak należy o prawidłowym ułożeniu materiału. Zakupić trzeba właściwe preparaty gruntujące, a także kleje i impregnaty do płytek. Dobrze ułożone płytki cieszą użytkownika trwałością przez wiele długich lat. Jeśli znudzi nam się obecny charakter płytek, można zdecydować się na malowanie materiału. Trzeba to jednak zrobić umiejętnie i zastosować specjalistyczne farby wysokiej kasy. Remonty mieszkań to doskonała okazja, by wprowadzić tego typu modyfikacje, stosunkowo niedużym kosztem. Nie układamy bowiem nowych płytek, a jedynie zmieniamy wygląd obecnych. Płytki imitujące drewno wnoszą do pomieszczeń harmonię i ciepło. Kojarzą się pozytywnie i dobrze nas nastrajają. Można położyć je z powodzeniem na ścianie, a także na podłodze. Dają niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Można je łączyć z drewnianymi dekoracjami i akcesoriami. Warto we wnętrzu z takimi płytkami zastosować kinkiety drewniane czy też duże lampy stojące z drewna. Wiele zależy od tego, o jakim pomieszczeniu jest mowa. Inaczej bowiem urządza się kuchnię, a inaczej przedpokój czy też łazienkę. Osoby, które zamierzają ułożyć płytki samodzielnie, powinny zagłębić się w tematykę profesjonalnego montażu. Alternatywą będzie zlecenie wykonania prac profesjonalnej firmie z doświadczeniem. Wówczas będziemy mieć pewność, że płytki zostaną ułożone tak, jak należy. Koniecznie trzeba też dopasować do płytek odpowiednie fugi.

Drewno to materiał, który nie wychodzi z mody. Zainteresowaniem cieszą się także rozwiązania, które ten materiał naśladują. Jeśli są zastosowane z wyczuciem i klasą, prezentują się wyjątkowo okazale. Ceramiczne płytki imitujące drewno mają wielu zwolenników i trudno się temu dziwić – łączą w sobie estetykę z użytecznością. Są bezproblemowe w eksploatacji, łatwe w utrzymaniu czystości. Rewelacyjnie pasują do wnętrz modernistycznych, jak i tradycyjnych. Mają szerokie zastosowanie i walory, dlatego cieszą się coraz większą popularnością. Producenci oferują szeroki wybór kolorystyki płytek inspirowanych drewnem. Każdy może wybrać taką kolorystykę, jaka mu odpowiada i spełnia indywidualne oczekiwania. Zazwyczaj nie są to płytki o jednolitym zabarwieniu, gdyż drewno także nie jest jednolite.

Wybraliśmy płytki, ale panele też są warte uwagi. Przeczytaj artykuł o doborze paneli podłogowych do kuchni.